Słońce, wiatr i woda – to czynniki, na które codziennie narażony jest Twój drewniany taras. Może to prowadzić do zniszczenia powłoki zabezpieczającej, odkształceń a także do pęknięć. Dlatego wszystkie drewniane tarasy powinny być regularnie konserwowane dedykowanymi produktami firm Osmo, Saicos, Ciranova lub Overmat.

Konserwacja i renowacja tarasów drewnianych

Przy wyborze drewnianego tarasu lub drewna do ogrodu należy zwrócić uwagę na długą żywotność i trwałość. Najbardziej odpowiednie gatunki drewna na drewniany taras to drewno modrzewiowe lub gatunki egzotyczne takie jak Bangkirai.  Dla wszystkich tarasów drewnianych ważne jest ich regularne konserwowanie odpowiednim olejem do drewna, takim jak np. Saicos HOLZ-SPECIALOIL.

  • W przypadku nowej warstwy nakładamy 2 cienkie warstwy oleju do tarasów.
  • W przypadku tarasów drewnianych wymagających odświeżenia, zalecam coroczną aplikację powłoki konserwującej.
  • W przypadku renowacji tarasów drewnianych konieczny jest szlif, oraz naniesienie systemu olejowego.

Jak zrobić renowację tarasu:

Odszarzanie tarasu wykonujemy dedykowanymi produktami, czasami wymagany jest szlif w celu usunięcia pozostałości po poprzedniej powłoce. W celu głębszej iniekcji oleju, zalecane jest zwodowanie desek ciepłą wodą. Po tej czynności, musimy odczekać około 50-60 minut i zaaplikować grunt bądź olej do tarasów. Do wszystkich prac jakie wykonuję, stosuję tylko produkty firm Osmo, Ciranova, Saicos oraz Overmat.


Nakładamy wałkiem lub pędzlem olej lub preparat gruntujący. Pozostawiamy go do wyschnięcia przez 10-12 godzin. Suche, czyste podłoże matowimy padem w celu zdjęcia włosa, aby taras był gładki.


Odszarzanie tarasu wykonujemy dedykowanymi produktami, czasami wymagany jest szlif w celu usunięcia pozostałości po poprzedniej powłoce.


Ważne: nakładamy cienką warstwę! Po zwodowaniu desek, pierwsza warstwa bardzo głęboko wnika w strukturę, impregnując taras.

Poniżej moje prace przy tarasach

Kategorie: RENOWACJA

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *